Daha 2 boksçumuz beynəlxalq turnirin finalına yüksəlib
Bakıda yeniyetmə boksçular arasında ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr olunan beynəlxalq turnir davam edir.
YeniAvropa xəbər verir ki, Boks Mərkəzində keçirilən yarışın üçüncü günündə dörddəbir final mərhələsi başa çatıb.
Turnirdə 52, 54, 57 və 60 kiloqram çəki dərəcələrində yarımfinala yüksələn boksçular bəlli olub. Azərbaycan millisinin altı idmançısı da dörddəbir final döyüşünü qələbə ilə bitirib və mərhələ adlamaqla özü üçün ən azı bürünc medalı təmin edib.
Həmçinin 46 və 50 kiloqram çəki dərəcələrində finalçılar müəyyənləşib. Döyüşlərin nəticəsinə əsasən yığmamızın daha iki boksçusu həlledici görüşə vəsiqə qazanıb.
Turnirin üçüncü günündə aşağıdakı nəticələr qeydə alınıb:
52 kq
Yerjan İsteleyov (Qazaxıstan) – Eliyahu Tayber Maik (İsrail) – 5:0
Turğay Rəhimli (Azərbaycan) – Eldar Abdullazadə (Azərbaycan) – 1:4
İbrohim Qiyosov (Özbəkistan) – Əli Xudaverdiyev (Azərbaycan) – 5:0
Faiq Mollayev (Azərbaycan) – Daniyar Akbısenov (Qazaxıstan) – 3:2
54 kq
Elbrus Kərimli (Azərbaycan) – Sodmehr Dovlatov (Tacikistan) – 4:1
Aleksandr Marqa (Moldova) – Azad Cavadzadə (Azərbaycan) – 0:5
Vüsal Xəlilov (Azərbaycan) – Alixan Mairambekov (Qırğızıstan) – 1:4
Nihat Babacanov (Azərbaycan) – Pavel Kondraşov (Rusiya) – ikinci tam üstünlüklə qalib gəlib
57 kq
Muhit Nurkabil (Qazaxıstan) – Bilol Curayev (Qazaxıstan) – birinci qalib gəlib
Pahlavonjon İbrohimov (Özbəkistan) – Orucəli Cavadzadə (Azərbaycan) – 3:2
Vaqif Hacıyev (Azərbaycan) – Şon Şraqo (İsrail) – 5:0
Platon Kozlov (Rusiya) – Zviad Tçotçua (Gürcüstan) – birinci tam üstünlüklə qalib gəlib
60 kq
Sardorbek Saidakbarov (Özbəkistan) – Abdulloh Karimzoda (Tacikistan) – 5:0
Canibek Tavbek (Qazaxıstan) – Mirhəsən İbrahimov (Azərbaycan) – 0:5
Ruslan Ruşanov (Azərbaycan) – Muhammed Alimbekov (Qırğızıstan) – 1:4
Akaki Basarya (Gürcüstan) – Firuzcon Sadullayev (Özbəkistan) – 0:5
46 kq
Behruz Kurbonov (Özbəkistan) – Ucal Musayev (Azərbaycan) – 4:1
Bilal Nəzərov (Azərbaycan) – Andrey Kotusov (Rusiya) – 5:0
50 kq
Sübhan Babayev (Azərbaycan) – Ramazan Orinbassar (Qazaxıstan) – 4:1
Arseni Jiltsov (Rusiya) – Şohjaxon Qahramanov (Özbəkistan) – 3:2
Turnirin dördüncü günündə yarımfinal mərhələsinin qarşılaşmaları keçiriləcək. Döyüşlər saat 15:00-da başlanacaq.
Qeyd edək ki, 11 ölkədən 100-dən çox idmançının qatıldığı yarışın final döyüşləri aprelin 1-də keçiriləcək.
Avtobus və taksi fəaliyyətinə dair tələblər təsdiqlənib
Türkiyə Azərbaycanla birgə tarixi film çəkəcək
Xarici işlər naziri istefa verdi...
“Azneft” İstehsalat Birliyinə yeni baş direktor təyin edilib
“Texnika Bank”ın əmlakları təkrar hərraca çıxarılır
Avropa çempionatı: Minifutbol millimizin mümkün rəqibləri bəlli olub
“Lifttəmir”in direktoruna şiddətli töhmət verilib
Sabah Bakıda 17° isti olacaq
Rusiya Ermənistan-ABŞ-Aİ görüşündən narahatdır
Tanışını öldürən şəxsin məhkəməsi başlayır
Paşinyan: Ermənistan mühacir “Dağlıq Qarabağ hökumətini” tanımır
Magistraturaya qəbul imtahanının ikinci cəhdində iştirak etmək üçün qeydiyyat aparılır
Bu gün 4 rayonda qaz olmayacaq
Salyanda nğqsanlar aşkarlanan məktəbin direktoru işdən çıxarılıb
Mərkəzi Bank uçot dərəcəsini endirib
Ötən gün cinayət törətməkdə şübhəli bilinən 55 nəfər saxlanılıb
Bakıda "COP29"a həsr edilən “Dayanıqlı Tikinti Zirvəsi” keçiriləcək
BMT-nin dünya xoşbəxtlik hesabatı: Finlandiya 7-ci dəfə birinci yerdədir
Lənkəranda zəncirvari qəza: Ata və oğul hadisə yerində ölüb
Azərbaycan nefti 87,51 dollara satılır
Azərbaycan təhlükəsizlik orqanlarının yaranmasından 105 il ötür
Sabiq milli təhlükəsizlik naziri Namiq Abbasov vəfat edib
Paytaxtda liftdə baş vermiş bədbəxt hadisə ilə bağlı komissiya yaradılıb
Rəsmi Bakı Rasmussenin hesabatındakı iddiaları qətiyyətlə pisləyib
Aprel ayında Prezidentinin Administrasiyasının vətəndaşların qəbulu CƏDVƏLİ