"EURO-2020"nin təqvimi
Bu gün futbol üzrə XVI Avropa çempionatı start götürür.
YeniAvropa xəbər verir ki, Avropanın 11 iri şəhərində keçiriləcək "EURO-2020"nin təqvimi aşağıdakı kimidir:
I tur
11 iyun
A qrupu
23:00. Türkiyə - İtaliya
12 iyun
A qrupu
17:00. Uels – İsveçrə (Bakı Olimpiya Stadionu)
B qrupu
20:00. Danimarka – Finlandiya
23:00. Belçika – Rusiya
13 iyun
D qrupu
17:00. İngiltərə - Xorvatiya
C qrupu
20:00. Avstriya – Şimali Makedoniya
23:00. Niderland – Ukrayna
14 iyun
D qrupu
17:00. Şotlandiya – Çexiya
E qrupu
20:00. Polşa – Slovakiya
23:00. İspaniya – İsveç
15 iyun
F qrupu
20:00. Macarıstan – Portuqaliya
23:00. Fransa – Almaniya
II tur
16 iyun
B qrupu
17:00. Finlandiya – Rusiya
A qrupu
20:00. Türkiyə - Uels (Bakı Olimpiya Stadionu)
23:00. İtaliya – İsveçrə
17 iyun
C qrupu
17:00. Ukrayna – Şimali Makedoniya
B qrupu
20:00. Danimarka – Belçika
23:00. Niderland – Avstriya
18 iyun
E qrupu
17:00. İsveç – Slovakiya
D qrupu
20:00. Xorvatiya – Çexiya
23:00. İngiltərə - Şotlandiya
19 iyun
F qrupu
17:00. Macarıstan – Fransa
20:00. Portuqaliya – Almaniya
E qrupu
23:00. İspaniya – Polşa
III tur
20 iyun
A qrupu
20:00. İtaliya – Uels
20:00. İsveçrə - Türkiyə (Bakı Olimpiya Stadionu)
21 iyun
C qrupu
20:00. Ukrayna – Avstriya
20:00. Şimali Makedoniya – Niderland
B qrupu
23:00. Finlandiya – Belçika
23:00. Rusiya – Danimarka
22 iyun
D qrupu
23:00. Çexiya – İngiltərə
23:00. Xorvatiya – Şotlandiya
23 iyun
E qrupu
20:00. İsveç – Polşa
20:00. Slovakiya – İspaniya
F qrupu
23:00. Almaniya – Macarıstan
23:00. Portuqaliya – Fransa
1/8 final
26 iyun
20:00. A qrupunun 2-cisi – B qrupunun 2-cisi
23:00. A qrupunun 1-cisi – C qrupunun 2-cisi
27 iyun
20:00. C qrupunun 1-cisi – D/E və ya F qrupunun 3-cüsü
23:00. B qrupunun 1-cisi – A/D/E və ya F qrupunun 3-cüsü
28 iyun
20:00. D qrupunun 2-cisi – E qrupunun 2-cisi
23:00. F qrupunun 1-cisi – A/B və ya C qrupunun 3-cüsü
29 iyun
20:00. D qrupunun 1-cisi – F qrupunun 2-cisi
23:00. E qrupunun 1-cisi – A/B/C və ya D qrupunun 3-cüsü
1/4 final
2 iyul
20:00. 1/8 finalın 6-cı cütünün qalibi - 1/8 finalın 5-ci cütünün qalibi
23.00. 1/8 finalın 4-cü cütünün qalibi - 1/8 finalın 2-ci cütünün qalibi
3 iyul
20:00. 1/8 finalın 3-cü cütünün qalibi - 1/8 finalın 1-ci cütünün qalibi (Bakı Olimpiya Stadionu)
23.00. 1/8 finalın 8-ci cütünün qalibi - 1/8 finalın 7-ci cütünün qalibi
1/2 final
6 iyul
23.00. 1/4 finalın 2-ci cütünün qalibi - 1/4 finalın 1-ci cütünün qalibi
7 iyul
23.00. 1/4 finalın 4-cü cütünün qalibi - 1/4 finalın 3-cü cütünün qalibi
11 iyul
Final
Qeyd edək ki, qarşılaşmaların başlama saatı Bakı vaxtı ilə göstərilib.
Avtobus və taksi fəaliyyətinə dair tələblər təsdiqlənib
Türkiyə Azərbaycanla birgə tarixi film çəkəcək
Xarici işlər naziri istefa verdi...
“Azneft” İstehsalat Birliyinə yeni baş direktor təyin edilib
“Texnika Bank”ın əmlakları təkrar hərraca çıxarılır
Avropa çempionatı: Minifutbol millimizin mümkün rəqibləri bəlli olub
“Lifttəmir”in direktoruna şiddətli töhmət verilib
Sabah Bakıda 17° isti olacaq
Rusiya Ermənistan-ABŞ-Aİ görüşündən narahatdır
Tanışını öldürən şəxsin məhkəməsi başlayır
Paşinyan: Ermənistan mühacir “Dağlıq Qarabağ hökumətini” tanımır
Magistraturaya qəbul imtahanının ikinci cəhdində iştirak etmək üçün qeydiyyat aparılır
Bu gün 4 rayonda qaz olmayacaq
Salyanda nğqsanlar aşkarlanan məktəbin direktoru işdən çıxarılıb
Mərkəzi Bank uçot dərəcəsini endirib
Ötən gün cinayət törətməkdə şübhəli bilinən 55 nəfər saxlanılıb
Bakıda "COP29"a həsr edilən “Dayanıqlı Tikinti Zirvəsi” keçiriləcək
BMT-nin dünya xoşbəxtlik hesabatı: Finlandiya 7-ci dəfə birinci yerdədir
Lənkəranda zəncirvari qəza: Ata və oğul hadisə yerində ölüb
Azərbaycan nefti 87,51 dollara satılır
Azərbaycan təhlükəsizlik orqanlarının yaranmasından 105 il ötür
Sabiq milli təhlükəsizlik naziri Namiq Abbasov vəfat edib
Paytaxtda liftdə baş vermiş bədbəxt hadisə ilə bağlı komissiya yaradılıb
Rəsmi Bakı Rasmussenin hesabatındakı iddiaları qətiyyətlə pisləyib
Aprel ayında Prezidentinin Administrasiyasının vətəndaşların qəbulu CƏDVƏLİ